
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Bridge Rectifiers |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 910 mV |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Reverse Current | 5 µA |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.75747
Ext.Price$0.75747
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.75747 | $0.75747 |
| 10 | $0.37703 | $3.77030 |
| 25 | $0.34719 | $8.67975 |
| 50 | $0.31971 | $15.98550 |
| 100 | $0.29440 | $29.44000 |
| 300 | $0.27110 | $81.33000 |
| 500 | $0.24964 | $124.82000 |
| 1000 | $0.22988 | $229.88000 |
| 3000 | $0.21168 | $635.04000 |
| 5000 | $0.19493 | $974.65000 |
